سید محمد صادق علم الهدی

مدرس سطوح عالی حوزه علمیه

ورود اعضا

جدیدترین پیام‌ها

پیامی برای نوروز ۹۵

بسم الله الرحمن الرحیم

یا محوّل الحول و الأحوال، حوّل حالنا إلی أحسن الحال

یک سال دیگر نیز با تمام فراز و نشیب‌هایش گذشت و به همین مقدار از وجودی که به هر یک از ما اختصاص داده شده، کاسته شد؛ چه اینکه وجود مادّی آدمی، چیزی جز همین ساعات معدود عمر او نیست که با سپری شدن هر لحظه از آن، در واقع جزئی از وجود خود را از دست می‌دهد.

پس «زمان» را ـ یعنی خودت را ـ نباید به هدر دهی، و لو آنکه تا کنون به هدر داده باشی! به خودت تفهیم کن که افسوس و فغان بر گذشته‌ی بر باد رفته، دردی را دوا نمی‌کند که هیچ، آینده‌ات را نیز بر باد می‌دهد. باید خدای را شکر کنیم که هنوز زنده‌ایم و مثل میلیاردها روح سرگردان در این عالم، فرصت تحوّل و تعالی را به طور کامل از دست نداده‌ایم. به خواست خدا هنوز آینده‌ای باقی مانده است که بتوانیم با برنامه‌ای جدّی و پیگیر، از لحظه لحظۀ آن بهره گیریم و بقایای وجود فانی خود را در ساخت سرنوشت ابدی خویش به کار اندازیم.

پس به فضل خدا، در آستانه‌ی حلول سال نو خورشیدی، همانند طبیعت که جامه‌ای نو به تن می‌کند، ما نیز رخت کهنه از ذهن و زندگی خویش برمی‌گیریم و با عزمی راسخ و گامی استوار، بی‌هیچ تردید و هراس و افسوس، پای در مسیر هدفی  می‌نهیم که اساساً برای آن خلق شده‌ایم.

بار الها! سال جدید را برای همه‌ی مؤمنین، سالی متفاوت و متعالی قرار بده.

سیّد محمّد صادق علم الهدی

۲۹ اسفند ۱۳۹۴

اضافه کردن نظر

لینک های حوزوی

اوقات شرعی