سید محمد صادق علم الهدی

مدرس سطوح عالی حوزه علمیه

ورود اعضا

جدیدترین پیام‌ها

اخبار

مژده:

علاقه‌مندان به دریافت دروس روزانه جناب استاد آیت الله سید محمدصادق علم‌الهدی در حوزه‌ی علمیه قم، از این پس می‌توانند صوت دروس معظّم له را در اسرع وقت از طریق اپلیکیشن تلگرام بر روی کانال جدید «دروس» ( Alamolhoda_org @ ) دریافت کنند.

دروسی که هر روز بارگزاری می‌شود عبارتند از:

۱ ـ رسائل ۱، از ابتدا (مبحث قطع و ظنّ) 

ساعت ۸ صبح، مدرسه آیت الله گلپایگانی (قده)، مدرس۳۶

ادامه مطلب: دریافت صوت دروس روزانه استاد در اسرع وقت

آیت الله سید احمد علم الهدی و استاد سید محمد صادق علم‌الهدی

 

 

در واکنش به مقاله‌ی روزنامه‌ی آرمان با عنوان:

 

 

«یک نام "علم‌الهدی"و دو رسم»

 

 

بسمه تعالی

 

پیرو مقاله‌ای که در روزنامه‌ی آرمان امروز مورّخ ۲۵ / ۷ / ۹۵ به شماره‌ی ۳۱۵۹ و به دنبال آن در سایر رسانه‌های خبری با عنوان «یک نام "علم‌الهدی"و دو رسم» در مورد اینجانب و عموی بزرگوار حضرت آیت الله سیّد احمد علم‌الهدی مدّ ظلّه منتشر شده است، لازم دیدم توضیحاتی را به عرض برسانم:

در مقاله‌ی مزبور، نقل قول‌هایی که از اینجانب صورت گرفته با رعایت کامل امانت بوده و از این جهت قابل تقدیر است، امّا تیتر به کار رفته و نیز نحوه‌ی چینش مطالب، ممکن است این نکته را به مخاطب القاء کند که حقیر در تقابل با امام جمعه‌ی محترم مشهد و در مورد مصادیق مورد مناقشه‌ی روز سخن گفته‌ام.

در حالی که مصاحبه‌ی مورد استناد مقاله‌ی مزبور، در سال ۹۳ به درخواست شبکه‌ی تخصّصی اجتهاد صورت گرفته است و حقیر در آن، به طور کلّی و بدون ورود به مصادیق، به بیان دیدگاه‌های خود در مورد ضرورت وجود شادی و تفریح در جامعه از نگاه فقه شیعه پرداخته‌ام و بعید می‌دانم که اصول مطرح شده در آن، مورد انکار هیچ فقیهی حتّی شخص آیت الله علم‌الهدی باشد. آنچه گفته شده، باورهای من است و از ابراز آنها باکی ندارم، امّا در مورد کنسرت و حواشی آن و مصادیقی از این دست، بنای ورود نداشته و نظری متفاوت با نظر فقهای عظام ندارم.

ادامه مطلب: در واکنش به مقاله‌ی روزنامه‌ی آرمان: «یک نام "علم‌الهدی"و دو رسم»

بحول الله و قوّته
دروس سال تحصیلی ۹۶ ـ ۹۵ 
مدرّس: سیّد محمّدصادق علم الهدی
حوزه علمیه قم
 
۱ ـ پایه‌۷
رسائل (۱)
از ابتدا (مبحث قطع و ظنّ) 
ساعت ۸ صبح
مدرسه آیت الله گلپایگانی (قده)، مدرس۳۶
تاریخ شروع: ۲۴ شهریور ۹۵
 
۲ ـ پایه ۹
کفایه (۲)
مبحث ضدّ  
ساعت ۹ صبح
مدرسه آیت الله گلپایگانی (قده)، مدرس۵۹ (زیرزمین)
تاریخ شروع: ۲۴ شهریور ۹۵
 
۳ ـ خارج اصول عملیه
از ابتدا
روزهای شنبه، دوشنبه، چهارشنبه
ساعت ۱۰ صبح
مدرسه آیت الله لنگرودی (قده)، شعبه۱ (خ انقلاب، ک ۵)، مدرس۴

ادامه مطلب: دروس سال جاری تحصیلی

با توجّه به برخی نقل قول‌های غیر دقیق از مصاحبه حجة الاسلام و المسلمین سید محمد صادق علم الهدی مدرّس سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم و عضو مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه با خبرنگار خبرگزاری ایلنا، که ساعتی پیش به محض حضور ایشان در فرماندری قم برای ثبت نام صورت گرفته است، لازم دیدیم، متن مصاحبه اصلی و مورد تأیید ایشان را عیناً منشر کنیم. ضمناً ایشان با هیچ خبرگزاری دیگری در این موضوع مصاحبه‌ نداشته است.

شایان ذکر است که به زودی این سایت و نیز یک کانال تلگرام جهت اطلاع از نظرات ایشان فعال خواهد شد.

 

به گزارش خبرنگار ایلنا مستقر در فرمانداری قم، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدصادق علم الهدی، پیش از ظهر امروز با حضور در فرمانداری قم، در انتخابات مجلس خبرگان رهبری از حوزه استان گیلان، ثبت نام کرد.

سید محمدصادق علم الهدی که در حال حاضر حدوداً ۴۰ ساله و متولّد تهران است، در انتخابات دوره قبل مجلس خبرگان نیز کاندیدا بود و به عنوان جوان‌ترین کاندیدا شناخته شد.

این استاد خارج حوزه علمیه قم، در حاشیه ثبت نام برای کاندیداتوری در مجلس خبرگان رهبری، گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، با بیان اینکه خبرگان جایگاه بی‌بدیلی در نظام جمهوری اسلامی مخصوصا در بحث انتخاب رهبر دارد، گفت: خبرگان بازوی رهبری نظام است.

وی افزود: فکر می‌کنم اگر مجلس خبرگان قوی داشته باشیم که بتواند به شکل قانونمند و منضبط فعالیت خود را انجام دهد، آینده خوبی برای نظام متصور خواهیم بود. این کاندیدای مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر استقلال مجلس خبرگان، گفت: اگر مجلس خبرگان استقلال نداشته باشد، نبودن آن بهتر است. خوشحالم خدا توفیق داده در سطح خبرگان کاندیدای استان گیلان باشم.

ادامه مطلب: متن تأیید شدهٔ یک مصاحبه؛ با آیت الله علم الهدی در هدف اشتراک‌ دارم، اما در روش‌ها ممکن است...

بسمه تعالی

ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام رحلت رسول مکرّم اسلام ص و شهادت امام حسن مجتبی ع و امام رضا ع

به اطلاع می‌رساند:

به حول و قوه الهی، کلّیه دروس استاد علم الهدی (سطوح عالی و خارج)

از روز دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ مطابق با دوم ربیع اوّل ۱۴۳۷

به روال سابق برقرار است.

 

فهرست دورس استاد در سال جاری تحصیلی (۱۳۹۵ ـ ۱۳۹۴)

 

لینک های حوزوی

اوقات شرعی