سید محمد صادق علم الهدی

مدرس سطوح عالی حوزه علمیه

ورود اعضا

جدیدترین پیام‌ها


فقيه وارسته حضرت آيت الله معظّم آقای حاج سيّد محمّد حسين مرتضوي لنگرودي مدّ ظلّه، فرزند ارشد فقیه عظیم الشأن مرحوم آيت الله العظمي حاج سيّد مرتضي لنگرودي قدّس سرّه، و جدّ مادری حجت الاسلام و المسلمین استاد سید محمد صادق علم الهدی می‌باشند، معظّم له به سال 1347 هـ . ق (1307 هـ . ش) در نجف اشرف ديده به جهان گشودند. تحصيلات حوزوي خود را در همان شهر، تحت اشراف والد مكرّمشان با شور و جدّيّت بسيار آغاز نمودند و سپس در معيّت ايشان به حوزة علميّة تهران هجرت كرده و در كنار حضور مستمرّ در دروس فقه و اصول والد علاّمة خود، از محضر اساتيد بزرگ حوزة علميّة آن روز تهران از جمله حضرات آيات: شيخ محمّد‌تقي آملي، شيخ ابو‌الحسن شعراني و ميرزا مهدي الهي قمشه‌اي بهره‌هاي وافري بردند.
در سال 1367 هـ . ق به منظور تكميل تحصيلات ديني خود وارد حوزة علميّة قم شدند و پس از عزيمت والد معظّم‌شان به قم، علاوه بر شرکت در دروس فقه و اصول آن مرحوم، از محضر اساتيد مبرّزي چون آيت الله العظمي بروجردي ـ قدّس سرّه ـ در فقه، آيات عظام خميني و شيخ عبدالنّبيّ اراکي در اصول و علاّمة طباطبايي ـ قدّس سرّهم ـ در حكمت و فلسفه كسب فيض نمودند و به دريافت اجازات شفاهي و كتبي مفتخر شدند.
معظّم له از سال 1380 هـ . ق در پي اصرار عدّه‌اي از مؤمنين به امر والد مكرّم و بر خلاف ميل شخصي خود، به تهران رجعت كرده، امامت و توليت مسجد و حوزة علميّة فتحيّه را عهده‌دار شده و در كنار تأليف و تحقيق، از سال 1386 هـ . ق (1345 هـ . ش) به تدريس درس خارج فقه و اصول پرداختند و ـ بحمدالله ـ تا هم اينك به اين قبيل فعّاليّت‌هاي علمي اشتغال تامّ و مدام دارند. از مؤلّفات ايشان (که بعضاً مطبوع يا در حال تحقيق و طبع است) مي‌توان به حاشية عروه، الرسائل التسع، ستّ رسالات، القواعد الفقهيّه و المصابيح اشاره كرد.
معظّم‌له در كسب مراحل عالي معنوي، همّت بلندي دارند و در زهد و تقوي و پرهيز از شهرت، از نوادر روزگار خود هستند.
از باقيات صالحات ايشان تأسيس دو مدرسة علميّه به نام والد معظّمشان در قم است كه مورد استفاده و استقبال طلاّب و فضلا مي‌باشد.

نظرات  

 
+4 # سیدرضا 1393-07-24 22:12
باسلام. هیچ تصویری از آقا سید محمد حسین لنگرودی در سایت درج نشده لطفا درج کنید.
همچنین نظر استاد علم الهدی را راجع به مرجع اعلم عصر میخواستم؟
پاسخ
 

اضافه کردن نظر

لینک های حوزوی

اوقات شرعی